Dne 8.7.2017 se uskutečnil ve Vrbně pod Pradědem bikový závod Wheel Jam. Tento závod má již tradici od roku 2005, kdy se odehrávál na místech jako jsou Petrovice u Karviné, Karviná v hale zimního stadiónu a v otevřené sportoviští, dále v Krnově a v neposlední řadě ve Vrbně pod Pradědem.

Právě ve Vrbně má tento závod velmi doboru úroveň a to předevšímm díky kvalitnímu betonovému parku, který postavila firma Fiveramps za pomocí velkého místního nadšence Zdeňka Rybára. Tento novodobý park byl postaven tak, aby zapadnul do přírodního krajinného rázu a vytvořil tak celek, který zkloubí freestyle a přírodu. To se tvůrcům natolik povedlo, že v tomto parku se každoročně pořádají především skateboardové kempy. Pro kola tento park nenaskýtá tolik možností, ale i tak je zde každoročně pořádán Wheel Jam.

Počasí bylo od začátku proti a tak po poslední chvíle organizátory trápilo zda-li se závody mají konat nebo nikoliv. Rozhodlo se v pátek a tak nezbývalo nic jiného než se modlit. Zatím co se z rána začal park plnit jezdci a přibývali i diváci, přišla krutá rána v podobě deště, který rozenal všechny do aut a pod stany. Po necelé půlhodině děšť ustál a začalo se trénovat, nic méně se velký počet lidí raději nechtěla vystavovat povětrnostním podmínkám a tak se nakonec do závodu přihlásilo 14 jezdců převážně z Opavy, Krnova, Vrbna, Břeclavi, Dětmarovic a Albrechtic.

Závod se konal v kategorii Street, Dirt jump a skoky na trampolíně.

Po krátkém tréninku následovaly jednotlivé jízdy ve kterých dominovali jezdci jako Martin Občívač, Zdeněk Fňukal, Petr Šopík, Jirka Kuja a další.

Závod v Dirt Jumpu byl kvůli dešti nemožný a tak se do závodu počítali jízdy, které se konaly ještě před průtržem mračen. Trampolíně déšť nevadil a tak se odjížděli triky jako barspin do tailwhipu, triple barspin, double tailwhip a mnoho dalších. V této disciplíně zvítězil Ondřej Šustík, který si vyskákal absolutní prvenství a porazil tak mlaďochy, kteří měli hodně natrénováno.

Kategorie Street v parku pak přinesla mnoho zážitků, velmi povedené technické jízdy v podání Lukáše Dedka

 

nosemanualy to wallride a mnoho dalších ve stylu amerického jezdce Dana Laceyho, Martin Obšívač se svým bunnyhopem na bednu a z té protočení kola pod sebou tzv. tailwhip, Petr Šopík stylově zabil tabletop to manual.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do závodu se přihlásil i 12-ti letý Tobiáš Jehlář rodák z Vrbna, na kterém bylo jasně vidět, že se toho nebojí a dával triky za které by se nemusel stydět ani ostřílený jezdec.

Celkově byl Wheel Jam pěkná podívaná, škoda byla počasí a termínu, který se kryl se závodem v Brumě, kde se jel prestižní závod Charity Jam, na který se vypala početná skupina jezdců, kteří by určitě přijeli do Vrbna.

Celkové výsledky:

Street

  1. Zdeněk Fňukal, Vrbno pod Pradědem
  2. Martin Obšívač, Albrechtice
  3. Jirka Kuja, Břeclav

 

 Dirt

Zdeněk Fňukal, Vrbno pod Pradědem

 

Trampolína

Ondřej Šustík, Dětmarovice

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Velké poděkování patří Vrbnu pod Pradědem a Zdeňkovi Rybárovi za možnost pořádat zde závody.